Wydział Prawa i Administracji UMK objął patronatem:

Klasy Prawnicze

Fundacja Tumult jest partnerem klas prawniczych

Mistrzowie Torunia i v-ce mistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego !!!

W ostatnich dniach męska drużyna V LO w składzie : Andrzej Wieciński IC, Michała Kalinowski IA, Piotr Danicki IF, Igor Jaranowski IC, Wojciech Wrotek ID, Jakub Klejnowski ID, Paweł Narolewski IB, Miłosz Wróblewski ID, Kasper Leszczyński IB zwyciężyła w Mistrzostwach Torunia w Pływaniu, a na wojewódzkiej LICEALIADZIE w Bydgoszczy zajęła drugie miejsce przegrywając tylko ze szkołą Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy.
Oprócz medali drużynowych pływacy wywalczyli medale indywidualne:

• złoto 100 m st.klasycznym - Andrzej Wieciński (Mistrz.Torunia i Licealiada wojewódzka),
  • złoto 100 m st.grzbietowym Michał Kalinowski (Mistrz.Torunia i brąz Licealiada woj.),
  • srebro 50 m stylem dowolnym Miłosz Wróblewski (Mistrz.Torunia)
  • brąz 50 m styl klasyczny Paweł Narolewski (Mistrz.Torunia)
  • srebro 50 m styl motylkowy Igor Jaranowski (Mistrz.Torunia i Licealiada woj.)
  • złoto sztafeta 6x50 m stylem dowolnym Mistrz.Torunia i srebro Licealiada woj.

Serdecznie GRATULUJEMY !
Magdalena Schmidt

Freedom Writers-nowy numer

Jest już nowy numer!-kliknij stronę tytułową -

Z medalami nam do twarzy.

Nasze dziewczęta zajęły III miejsce w Mistrzostwach Torunia w piłce ręcznej, które zakończyły się w poniedziałek 6 listopada.Po wyczerpujących eliminacjach nasze piłkarki awansowały do turnieju finałowego,w którym w ostatnim, decydującym meczu pokonały po zaciętej walce reprezentację I LO. Jest to ogromny sukces naszej reprezentacji i zasłużone medale.
Wielkie brawa.
Naszą szkołę reprezentowały: Gosia Albertin 2d, Dominika Habant 3e, Wiktoria Kiżewska 2f, Karolina Skonieczna 2f, Gosia Supryn 2f, Klaudia Chorobińska 3d, Oliwia Wiśniewska 1f, Patrycja Jurkiewicz 3c, Martyna Michalska 2a, Oliwia Predenkiewicz 3b, Oliwia Hauchszulz 2b. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły:Gosia Albertin, Dominika Habant, Karolina Skonieczna. Wszystkim serdecznie gratuluję.
Aleksandra Niezgoda
Puchar w imieniu reprezentacji naszej szkoły odebrała Gosia Albertin, kapitan naszej drużyny.

SREBRNE BIEGACZKI!

Drużyna dziewcząt w składzie : Przywitowska Karolina ID,Habant Dominika IIIE, Domaros Karolina IIB, Deleszek Oliwia I C, Wankiewicz Karolina III E, Maćkowiak Amelia I F, Albertin Małgorzata II D, Blachowska Anna III C, Anuszewska Klaudia III E i Wójtowicz Ewa II C wywalczyły srebrny medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych z okazji Święta Niepodległości.
Dziewczęta na przedostatniej zmianie biegły na prowadzeniu. Jedna z dublowanych rywalek zasłabła. Wtedy to Gosia Albertin wykazała się bezinteresowną pomocą - zatrzymała się i wezwała ratownika medycznego rezygnując tym samym ze zwycięstwa sztafety w biegu. Gratulujemy takiej postawy i medalu!