Olimpijskie sukcesy miłośników języka polskiego

Agata Płachetko z kl.IIIc (opiekun: p.Małgorzata Gumowska) i Kornel Mederowski z IIIa (opiekun: p.Lilia Szczepaniak) zostali finalistami XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a to oznacza zwolnienie z matury z języka polskiego i wynik 100%.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Polecamy: Klasy Prawnicze

FAST 2018-finał

14 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2018, organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Fundację Aleksandra Jabłońskiego, w którym Tomasz Rzymyszkiewicz (IIB) zajął II miejsce i otrzymał stypendium w wysokości 500 zł miesięcznie, na okres pierwszego roku studiów na kierunku astronomia lub fizyka lub fizyka techniczna na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.
Gratulujemy!
Link do pracy i prezentacji ucznia:praca; prezentacja
Więcej o konkursie: https://www.fizyka.umk.pl/wiadomosci/?id=1091
Tomasz Zakrzewski
Polecamy:Nasze doświadczenia-kliknij:)
Polecamy: Kraina fizyki

VII zawody ku czci Żołnierzy Wyklętych


Dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych, po raz siódmy została zorganizowana na Barbarce gra terenowa związaną z tematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.
Drużyna V LO w składzie: Jeremi Cierzniakowski, Hubert Łapacz, Adrian Wieczorkowski, Wiktor Świtajski i Jakub Kowalczyk zajęła w tych zawodach II miejsce. W grze terenowej uczestniczyła jeszcze druga grupa reprezentująca naszą szkołę w składzie : Hania Kwiatkowska, Agata Rudnicka, Zuzanna Łapacz i Oliwia Głaszcz.
Opiekunem grupy był p.Jacek Tymiński.
Polecamy: Klasy prawnicze

Lekcje w obiektywie: Matematyka z Geogebrą

Lekcje z wykorzystaniem GeoGebry ułatwiają i uatrakcyjniają zrozumienie zagadnień nie tylko ze stereometrii ale również z innych działów matematyki.
Na zdjęciach uczniowie klas trzecich oglądają trójwymiarowe obrazy brył stworzone w programie GeoGebra.
Beata Opalach

Polecamy: Matematyka i GeoGebra by Tomasz Zakrzewski

Social Innovation Relay jesteśmy w półfinale

Social Innovation Relay jest to międzynarodowy konkurs dedykowany uczniom liceów i techników na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną.
W tym roku w półfinale ogólnopolskim na 20 drużyn aż 5 jest z naszej szkoły:
Think & Print-Małgorzta Supryn IIf, Paweł Hoppe IIb, Mateusz Kociński IIb, Tomasz Rzymyszkiewicz IIb, Mushush-Julia Mucha Id, Beata Lewandowska Id, Magda Moraczewska Id, Karoliny Andelbrat Id , Young Michu-Michał Pacak Id, Eryk Susicki Id, Piotr Malinowski Id Jakub Lewandowski Id, System Breakers-Patryk Lech Id, Maciej Olkiewicz Id, Sugarlevel-Małgorzata Weber Id, Daria Krupowska Id, Karolina Przywitowska Id, Karolina Balejko Id
Czu uda się nam powtórzyć zeszłoroczny sukces, życzcie nam powodzenia:)
Katarzyna Rybicka
Polecamy: V LO w Social Innovation Relay