PARTNERZY i PATRONATY KLAS V LO

Collegium Medicum UMK objęło patronatem:

Klasy Biologiczno-Medyczne


Wydział Chemii UMK objął patronatem:

Klasy Biologiczno-Medyczne

Szkoła Główna Handlowa objęła patronatem:

Klasy Społeczno-Ekonomiczne
Klasa Id-2015/2016 i Klasa Id-2016/2017


Patronat nad Klasami Humanistyczno-Medialnymi sprawują:




Wydział Prawa i Administracji UMK objął patronatem:

Klasy Prawnicze

Fundacja Tumult jest partnerem klas prawniczych

Pierwszy awans olimpijski:)

Jeremi Cierzniakowski IIIa zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
i Obronności.
Gratulujemy
Marlena Prusakowska
Polecamy:Osiągnięcia 2017/2018

Stypendium Prezydenta Miasta Torunia

W roku szkolnym 2017/2018, aż 11 naszych uczniów otrzymało stypendium Prezydenta Miasta Torunia.
Składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach przedmiotowych stopnia ogólnopolskiego i międzynarodowego: Mateuszowi Kocińskiemu IIb, Julii Kuffel IIIe, Sławomirowi Kwiatkowi IIIb, Małgorzacie Supryn IIf, Aleksandrze Tarasiuk IIe, Emilii Wadych IIe, Kacprowi Andruszkiewiczowi Ie, Pawłowi Krępic Id, Julicie Lewandowskiej If, Adriannie Pawlak Ie, Marcie Stawskiej If.

Społeczność V LO
Polecamy:Osiągnięcia 2017/2018

Recenzentki z V LO

Iza Filar (IId) i Wiktoria Kujawa(Ia) zadebiutowały jako dziennikarki w listopadowym numerze "Gazety Młodych".

Mistrzowie Torunia i v-ce mistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego !!!


W ostatnich dniach męska drużyna V LO w składzie : Andrzej Wieciński IC, Michała Kalinowski IA, Piotr Danicki IF, Igor Jaranowski IC, Wojciech Wrotek ID, Jakub Klejnowski ID, Paweł Narolewski IB, Miłosz Wróblewski ID, Kasper Leszczyński IB zwyciężyła w Mistrzostwach Torunia w Pływaniu, a na wojewódzkiej LICEALIADZIE w Bydgoszczy zajęła drugie miejsce przegrywając tylko ze szkołą Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy.
Oprócz medali drużynowych pływacy wywalczyli medale indywidualne:

  • złoto 100 m st.klasycznym - Andrzej Wieciński (Mistrz.Torunia i Licealiada wojewódzka),
  • złoto 100 m st.grzbietowym Michał Kalinowski (Mistrz.Torunia i brąz Licealiada woj.),
  • srebro 50 m stylem dowolnym Miłosz Wróblewski (Mistrz.Torunia)
  • brąz 50 m styl klasyczny Paweł Narolewski (Mistrz.Torunia)
  • srebro 50 m styl motylkowy Igor Jaranowski (Mistrz.Torunia i Licealiada woj.)
  • złoto sztafeta 6x50 m stylem dowolnym Mistrz.Torunia i srebro Licealiada woj.

Serdecznie GRATULUJEMY !
Magdalena Schmidt