2017/2018

Osiągnięcia

Po I semetrze Ranking klas w kategorii średnia ocen:
  • If: 4,94
  • Ie: 4.84
  • Ia: 4.54

Ranking klas w kategorii frekwencja:

  1. Ib
  2. Ie
  3. If

    Uczniowie z średnią od 4.75 to, aż 142 osoby. BRAWO!

    • Magdalena Koczorowska IIf- średnia 5,92
    • Sylwia Walerych Ib-średnia 5,81
    • Natalia Krukowska If-średnia 5, 81
Prymus Pomorza i Kujaw Gratulujemy stypendystom z naszej Szkoły.
Nagrodzeni to: Sylwia Walerych Ib, Paweł Krępic Id, Artur Veryho Id, Kacper Andruszkiewicz Ie, Julia Górska Ie, Wioletta Nieścior Ie, Adrianna Pawlak Ie, Jakub Radoszewski Ie, Natalia Krukowska If, Marta Stawska If, Karolina Domaros IIb, Patryk Działdowski IIb, Nina Krause IIb, Artur Szekal IIb, Julia Bohr IIc, Natalia Chostenko IIc, Kamila Dybowska IIc, Antonina Szweda IIc, Patrycja Zagubień IIc, Julia Podlewska IId, Alicja Zjawiona IId, Paweł Bollin IIe, Magdalena Kossmann IIf, Karolina Skonieczna IIf, Justyna Tosiek IIf, Weronika Wrotek IIIe.
Życzymy kolejnych sukcesów.
Stypendium Prezydenta Miasta Torunia W roku szkolnym 2017/2018, aż 11 naszych uczniów otrzymało stypendium Prezydenta Miasta Torunia.
Składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach przedmiotowych stopnia ogólnopolskiego i międzynarodowego: Mateuszowi Kocińskiemu IIb, Julii Kuffel IIIe, Sławomirowi Kwiatkowi IIIb, Małgorzacie Supryn IIf, Aleksandrze Tarasiuk IIe, Emilii Wadych IIe, Kacprowi Andruszkiewiczowi Ie, Pawłowi Krępic Id, Julicie Lewandowskiej If, Adriannie Pawlak Ie, Marcie Stawskiej If.


Ogromne gratulacje dla naszej absolwentki Michaliny Lipińskiej z klasy humanistyczno - medialnej 2014-17 za niezwykłe osiągnięcie: Michalina znalazła się w grupie 65 najlepszych tegorocznych maturzystów w Polsce (spośród 258 030)!

Konkursy międzynarodowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Social Innovation Relay
  • Young Michu-Michał Pacak Id, Eryk Susicki Id, Piotr Malinowski Id, Jakub Lewandowski Id
  • Sugarlevel-Gosia Weber Id, Daria Krupowska Id, Karolina Przywitowska Id, Karolina Balejko Id
  • mgr K. Rybicka
  • finaliści
Social Innovation Relay
  • Think & Print-Małgorzta Supryn IIf, Paweł Hoppe IIb, Mateusz Kociński IIb, Tomasz Rzymyszkiewicz IIb
  • Mushush-Joanna Mucha Id, Beata Lewandowska Id, Magda Moraczewska Id, Karolina Andelbrat Id
  • System Breakers-Patryk Lech Id, Maciej Olkiewicz Id
  • mgr K. Rybicka
  • półfinał

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
  • Jeremi Cierzniakowski IIIa
  • mgr M. Prusakowska
  • LAUREAT
XIII Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Jakub Dzięgiel IId
  • mgr K. Rybicka
  • FINALISTA
VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Piotr Słupczewski IIIb
  • mgr K. Rybicka
  • finalista
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Kornel Mederowski IIIa
  • Agata Płachetko IIIc
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr M. Gumowska
  • FINALISTA
  • FINALISTKA
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Jeremi Cierzniakowski IIIa
  • mgr J.Tymiński
  • etap centralny
Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • Teresa Kamyszek IIIc
  • mgr S. Kwiatkowska
  • etap centralny
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Michał Ochociński IIIa
  • Marta Osenkowska IIf
  • Julia Bohr IIc
  • Antonina Szweda IIc
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr A. Molenda
  • mgr M. Florczak
  • mgr M. Florczak
  • etap okręgowy-etap ustny
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • KLaudia Buczkowska IIa
  • Oliwia Hauchszulz IIb
  • Julia Jaromirska Ib
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr A. Molenda
  • mgr A. Józefiak
  • etap okręgowy
II Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
  • Oskar Szuryga Ib
  • Jakub Makuch Id
  • Michał Pacak Id
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  • Damian Gębarski IIb
  • mgr B. Tomaszewska
  • etap okręgowy
XIII Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Piotr Słupczewski IIIb
  • Alicja Zjawiona IId
  • Maciej Olkiewicz Id,
  • Leonard Kuhn IIb,
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy-case
XIII Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Paulina Wszelaki IIId,
  • Michał Girzyński IIa,
  • Karina Szóstakowska IIId,
  • Julia Podlewska IId,
  • Marcelina Rutkowska IId,
  • Klaudia Chorobińska IIId,
  • Katia Willma IId,
  • Mikołaj Nitecki IId,
  • Aleksandra Kowalska IIId,
  • Paweł Chmielewski IId,
  • Zuzanna Świdecka IId,
  • Jakub Przybylski IId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
Olimpiada Języka Rosyjskiego
  • Natalia Chostenko IIc
  • mgr B.Tomaszewska
  • etap okręgowy
VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Jakub Dzięgięl IId
  • Dawid Jabs Id
  • Daria Krupowska Id
  • Aleksandra Matyjasik Id
  • Julia Podlewska IId
  • Marcelina Rutkowska IId
  • Paweł Chmielewski IId
  • Aleksandra Kowalska IIId
  • Zuzanna Chojnicka IId
  • Klaudia Chorobińska IIId
  • Nitecki Mikołaj IId
  • Karina Szóstakowska IIId
  • Małgorzata Weber Id
  • Mateusz Wierzbowski IIId
  • Katia Willma IId
  • Leonard Kuhn IIIb
  • Maciej Olkiewicz Id
  • Michał Pacak Id
  • Piotr Słupczewski IIIb
  • Małgorzata Supryn IIf
  • Justyna Brzozowska IId
  • Jakub Góral Id
  • Filip Jabłoński Id
  • Jakub Przybylski IId
  • Kamil Turowski IIb
  • Michał Girzyński IIa
  • Hanna Kubicka IId
  • Zuzanna Świdecka IId
  • Alicja Zjawiona IId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Karolina Pawlik IIIF
  • Paweł Bollin IIE
  • mgr J.Gancarz
  • etap okręgowy
Olimpiada Biologiczna
  • Weronika Wrotek IIe
  • mgr J.Piotrowska
  • etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • Julia Wądołowska Ia
  • Marta Kirys Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • etap okręgowy
Olimpiada Języka Francuskiego
  • Natalia Chostenko IIC
  • Paweł Krępic ID
  • Kacper Andruszkiewicz IE
  • mgr S. Kwiatkowska
  • etap okręgowy
Olimpiada Geograficzna
  • Paweł Bollin IIe
  • mgr M. Frommholz
  • etap okręgowy
Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Weronika Wende Ia
  • Marta Kirys Ia
  • mgr D. Włoczewska
  • etap okręgowy
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
    Drużyna V LO
  • Olga Zabulska i Michał Ochociński IIIa
  • mgr D. Włoczewska
  • etap okręgowy
XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Piotr Słupczewski IIIb
  • Michał Girzyński IIa
  • Jakub Dzięgiel IId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
II Olimpiada Statystyczna
  • Kamil Turowski IIb
  • Michał Girzyński IIa
  • Natalia Winiaszewska IIId
  • mgr M. Frommholz
  • etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Ogólnopolski Konkurs "Milion na Bank"
  • Hubert Paluch Ib
  • Mateusz Krajewski Ib
  • Julia Jaromirska Ib
  • mgr K. Rybicka
    w województwie kujawsko-pomorskim
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "EUREKA"
  • Sławomir Kwiatek IIIB,
  • Jacek Wierzejewski IIb
  • Stanisław Muryn IIb
  • Tomasz Rzymyszkiewicz IIb
  • Patryk Działdowski IIb
  • Karolina Domaros IIb
  • mgr T.Zakrzewski
  • wyróżnienia
Ogólnopolski Konkurs FAST 2018- Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu
  • Tomasz Rzymyszkiewicz IIb
  • mgr T.Zakrzewski
  • Laureat II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Anna Brykała Ic
  • Natalia Krukowska Ic
  • Agnieszka Piotrowska Ic
  • mgr D.Włoczewska
  • etap okręgowy
XIV Ogólnopolski Konkurs na Esej "Czy Stanisław Lem przewidział nasz świat?"
  • Julia Maćkiewicz IIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • wyróżnienie
Konkurs Ogólnopolski "Ja Titan"-Zarządzanie firmą
  • Ryneczek zweryfikuje-Grzegorz Mulski i Jędrzej Sikora IIf
  • mgr K. Rybicka
  • finaliści
Konkurs Ogólnopolski "Ja Titan"-Zarządzanie firmą
  • Bogactwo-Michał Podobieński i Mateusz Wierzbowski IIId
  • Ebeebe-Artur Szekal i Eryk Babiak IIb
  • JKCompany-Julia Lewandowska i Katarzyna Popławska If
  • Ryneczek zweryfikuje-Grzegorz Mulski i Jędrzej Sikora IIf
  • Wiadro-Marcel Wcisło i Bruno Kaczyński IId,
  • WIKNIK-Wiktoria Czemerzyńska i Nikola Bielicka If.
  • mgr K. Rybicka
  • półfinał
Konkurs Ogólnopolski "Ja Titan"-Zarządzanie firmą
    Zespół 3zlote
  • Patryk Wiśniewski IId i Karol Łucki IId
    Zespół H2Kwin
  • Stanisław Sędziak Ib i Dominik Jasiniecki Ib
    Zespół 87-100
  • Marcin Wonorski Ib i Jakub Magdowski Ib
  • mgr K. Rybicka
  • runda III-I miejsce w kraju
  • runda III-II miejsce w kraju
  • runda III-III miejsce w kraju
Konkurs Ogólnopolski "Ja Titan"-Zarządzanie firmą
    Zespół FYBR
  • Samuel Gerc Ib i Maksymilian Bujnowski Ib
  • mgr K. Rybicka
  • runda II-II miejsce w kraju
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. prof. Kazimierza Sokołowskiego
  • Jakub Dzięgiel IId
  • Piotr Słupczewski IIIb
  • mgr K.Rybicka
  • laureat-VI miejsce
  • laureat-VIII miejsce

Konkurs Parlamentu Europejskiego Sekcja Ogólnopolska-#NagrodaSacharowa 2017
  • Adrian Wieczorkowski IIa
  • mgr L.Szczepaniak
  • wyróżnienie
Ogólnopolskie Zawody Ratowniczych ZHP
  • Jędrzej Sikora IIF,
  • Grzegorz Mulski IIF
  • Kinga Lubomska (IV LO)
  • HKR przy V LO
  • II miejsce

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
VI Międzyszkolny Konkurs Rynna Poetycka
  • Dominika Malinowska IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • wyróżnienie
VII zawody ku czci Żołnierzy Wyklętych Drużyna V LO
  • Jeremi Cierzniakowski,
  • Hubert Łapacz,
  • Adrian Wieczorkowski,
  • Wiktor Świtajski
  • Jakub Kowalczyk
  • mgr J. Tymiński
  • II miejsce
Monopoly 2018-turniej toruńskich szkół
    Drużyna V LO
  • Mateusz Kociński IIb
  • Tomasz Rzymyszkiewicz IIb
  • mgr K. Rybicka
  • trzecie miejsce
    Kujawsko-Pomorskiej Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region"
    • Karolina Witkowska Ie
    • Wioletta Nieścior Ie
    • mgr E. Ziółkowski
    • II etap
    Wojewódzki Konkurs o Władysławie Raczkiewiczu
    • Aleksander Wiśniewski IIIA
    • mgr M. Jadczak
    • wyróżnienie
    Igrzyska Przedsiębiorczości-Gra miejska Drużyna V LO
    • Małgorzata Supryn IIf
    • Paweł Hoppe IIb
    • Mateusz Kociński IIb
    • Tomasz Rzymyszkiewicz IIb
    • Artur Szekal IIb

    • mgr K. Rybicka
    • I miejsce

    Osiągnięcia sportowe

    Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
    Mistrzostwa Torunia w pływaniu
    • Andrzej Wieciński IC,
    • Michała Kalinowski IA,
    • Piotr Danicki IF,
    • Igor Jaranowski IC,
    • Wojciech Wrotek ID,
    • Jakub Klejnowski ID,
    • Paweł Narolewski IB,
    • Miłosz Wróblewski ID,
    • Kasper Leszczyński IB
    • mgr M. Schmidt
    • I miejsce-medal złoty
    Licealiada wojewódzka
    • Andrzej Wieciński IC,
    • Michała Kalinowski IA,
    • Piotr Danicki IF,
    • Igor Jaranowski IC,
    • Wojciech Wrotek ID,
    • Jakub Klejnowski ID,
    • Paweł Narolewski IB,
    • Miłosz Wróblewski ID,
    • Kasper Leszczyński IB
    • mgr M. Schmidt
    • II miejsce-medal srebrny
    Mistrzostwach Torunia w piłce ręcznej
    • Gosia Albertin 2d,
    • Dominika Habant 3e,
    • Wiktoria Kiżewska 2f,
    • Karolina Skonieczna 2f,
    • Gosia Supryn 2f,
    • Klaudia Chorobińska 3d,
    • Oliwia Wiśniewska 1f,
    • Patrycja Jurkiewicz 3c,
    • Martyna Michalska 2a,
    • Oliwia Predenkiewicz 3b,
    • Oliwia Hauchszulz 2b.
    • mgr A. Niezgoda
    • III miejsce-medal brązowy
    Sztafetowych Biegach Przełajowych
    • Przywitowska Karolina ID,
    • Habant Dominika IIIE,
    • Domaros Karolina IIB,
    • Deleszek Oliwia I C,
    • Wankiewicz Karolina III E,
    • Maćkowiak Amelia I F,
    • Albertin Małgorzata II D,
    • Blachowska Anna III C,
    • Anuszewska Klaudia III E
    • Wójtowicz Ewa II C
    • mgr M.Schmidt
    • II miejsce-medal srebrny